V nejtěžší etapě Okolo Slovenska Ťoupalík desátý

Organizátoři závodu první kategorie UCI Okolo Slovenska připravili na peloton druhý den nejtěžší etapu, která měřila přes 206 km a na jejím profilu leželo celkem 10 vrchařských prémií.

Ačkoliv hned z úvodu přišlo několik samostatných pokusů o únik, tak do prvního stoupání na vrchařskou prémii druhé kategorie, kterým bylo 4,4 km dlouhé stoupání na Maninsku Tiesňavu, najel celý peloton pohromadě.

Na jeho vrcholu již začali odpadat první závodníci a v následném sjezdu se peloton natáhl a na jeho čele se vytvořila 40členná skupina, kde byl Adam Ťoupalík a také Jakub Otruba, který po prvním dnu držel 10. místo v průběžném hodnocení. Skupina si rychle vytvořila dvou minutový náskok, ale už po dalších 15 km byla celé pole opět pohromadě.

Následně se na čele dostala pětice jezdců i s Michaelem Kukrle, která získala postupně náskok dosahující 70 km před cílem ke čtyřem minutám. Michael Kukrle během úniku sesbíral několik bodů za vrchařské prémie a 26 km před cílem se vrátil zpět do pelotonu, který v tu dobu již výrazně zredukoval Deceuninck – Quick Step a Sunweb.

Na čele nakonec zůstalo padesát závodníků, kteří šli do hromadného spurtu. V něm byl nejrychlejším Nico Denz z Team Sunweb. Adam Ťoupalík jako nejlepší uzavřel první desítku. Ve stejné skupině dokončil i Michael Kukrle a Jakub Otruba, který dál drží průběžné desáté místo.