První den na Slovensku Ťoupalík šestý v dopolední etapě a Otruba dvanáctý v časovce

V první den závodu Okolo Slovenska vstoupil Adam Ťoupalík 6. místem v dopolední etapě, na které navázal Jakub Otruba 12. místem v časovce jednotlivců. 

Elkov Kasper se dnes postavil na start závodu Okolo Slovenska UCI 2.1, který je letošním poslední etapovým závodem. Hned první den byl rozdělen do dvou částí, kdy se nejprve jela 106 km dlouhá etapa v okolí Žiliny a poté přišla na řadu odpolední časovka jednotlivců na trase dlouhé 7,1 km.

Etapa začal prvním únikem, ve kterém bylo pět jezdců, z nichž čtyři potkal pád a bylo rychle po úniku. Na řadu tak přišel, pokud číslo dva, kdy odjelo dalších sedm jezdců, kteří na 50 km měli náskok dvou minut. 

Na 68 km, kdy peloton začal stahovat náskok uprchlíků, došlo k pádu, který potkal i Jana Bártu a rozdělil peloton na dvě skupiny. Jan Bárta se však zvládl dostat zpět do hlavní skupiny a po třech horských prémiích, tak Elkov Kasper dál pokračoval směrem k cíli v Žilině. 

Patnáct kilometrů před cílem zůstali na čele už pouze Němec Rapp z Hrinkow a Slovinec Per z Adria Mobil, za nimiž ale pracoval tým Deceuninck Quick Step a postupně likvidoval jejich náskok. Deset kilometrů před cílem bylo vše dle předpokladů pohromadě a směřovalo hromadnému spurt u vodního díla Žilina.  

Dopolední etapa byla hodně rychlá a celý den to kontroloval Quick Step. Bylo také hodně pádů, které se nám naštěstí takřka vyhnuly. Závěr etapy byl o tom, kdo najede nejlépe do poslední zatáčky, kde jsem se snažili být s Dominikem co nejvíce vepředu, ale úplně na čelní pozice se nám nepodařilo dostat,“ popsal závěr první etapy Adam Ťoupalík, který dokončil na 6. místě a v první desítku uzavřel i Dominik Neuman. 

Odpoledne závod pokračoval časovkou, která se jela na 7,1 km dlouhé trati. Samotná trať byla poměrně jednotvárná, ale jelo se alespoň po široké cestě s novým asfaltem. Na mě dominoval Němec Steimle z Deceuninck – Quick Step, který trať proletěl v čase 7:55. Nejrychlejším z Elkov Kasper byl Jakub Otruba na 12. místě a Jan Bárta na 14. místě.

Do druhého dne vstoupí Jakub Otruba na 10. místě průběžného pořadí a jeho i zbytek týmu asi nejtěžší etapa na 206 km s celkem deseti vrchařskými prémiemi.