Snahu o první desítku zbrzdil pád pelotonu 

Čtvrtá etapa se opět nevyvedla podle představ, když pracně vybojované pozice zhatil hromadný pád kilometr před cílem. V cíli tak byl nejlepším Adam Ťoupalík na 11. místě.

V úterní odpoledne čekala na peloton závodu Tour de Hongrie poslední rovinatá etapa a předposlední celkově. Na úvodu 180 km trati odjela tradičně skupina jezdců, které nechal peloton několik minut k dobru. 

Následně při stíhací jízdě zůstal na čele už pouze osamocený Australan Chris Harper z týmu Jumbo-Visma, který se však sedmnáct kilometrů před cílem vrátil jako poslední zpět do pelotonu. V tu dobu se již peloton pohyboval na druhém a posledním cílovém okruhu. Na něm byl byly dva krátké kopce, které vždy peloton natáhly, ale do cíle najížděla hlavní skupina pohromadě. 

 

Foto: tdh.hu

Na posledních pěti kilometrech se do popředí posunul Elkov Kasper připravující pozici pro Kaňkovského s Ťoupalíkem. Kilometr před cílem však přišel hromadný pád, který ztížil boj o přední příčky. „Snažili jsem se najet co nejvíce na čelo, pak ale přišel celkem vpředu pád, kterému jsem se museli vyhnout. Následně jsme se to snažili sjíždět, ale na to abychom se dostali více dopředu, už nebyly síly. Uvidíme, co zítra,“ shrnul dnešní snahu Adam Ťoupalík, který dokončil na 11. místě. Ten drží před poslední etapou deváté místo se ztrátou 8 vteřin na průběžně prvního Australana Grovese z Mitchelton Scott. 

Závod zakončí středeční etapa na 188 km s cílovým stoupáním do 1000 m nad mořem.