Třetí maďarská etapa bez většího úspěchu

Třetí etapa Tour de Hongrie nevyšla podle přestav, a tak byl nejlepší až Adam Ťoupalík na 26. místě. 

Pondělní rovinatá etapa závodu Okolo Maďarska, která měřila 182 km, měla být opět soustem pro sprintery, tedy i pro Aloise Kaňkovského. Půl hodiny po startu se na čele vytvořil pětičlenný únik, který dosáhl až na hranici šesti minut. Celkově se ale jelo velmi rychle, což dokazoval celkový průměr přes 47 km/h. 

Únik byl zlikvidován patnáct kilometrů před cílem a následně začal boj o pozice. Šest kilometrů před cílem najel na čelo Elkov Kasper, který se snažil vytvořit pozici pro Aloise Kaňkovského. Následně tři kilometr před cílem, kdy čelo převzali týmy Mitchelton-Scott a Trek Segrafredo se jezdci Elkov Kasper pohybovali stále kolem desáté pozice. 

Foto: tdh.hu

„Snažili jsem se rozjet spurt pro Kaňoura, ale rychle se to v závěrů přesýpalo a bohužel jsem tam zůstali zavření. Zkusili jsem to táhnout dál, ale na posledním kilometru se to zavřelo znovu u bariéry a už nebylo, jak se dostat dopředu a ani nebyl důvod riskovat ve spurtu o dvacáté místo,“ popsal zklamaně dnes nejlepší z týmu Elkov Kasper 26. Adam Ťoupalík.