Alois Kaňkovský v druhé etapě Okolo Maďarska na sedmém místě

V hromadném spurtu Tour de Hongrie se Alois Kaňkovský snažil navázat na svůj loňský úspěch. Při první příležitosti v druhé etapě z toho nakonec bylo sedmé místo.

Druhá etapa závodu Tour de Hongrie UCI 2.1 byla klasickou rovinatou etapou na 158 km, ve které se očekávala hromadný spurt, a tedy šance pro Aloise Kaňkovského, který zde v jedné z etap triumfoval v loňském roce.

Etapa začal únikem šestičlenné skupiny, která si postupně vytvořila až tři minutový náskok, ale bylo pouze otázkou času, kdy začne peloton pracovat na plné obrátky a začne tuto skupinu stíhat.

Ta chvíle přišla 70 km před cílem, kdy na čelo hlavní skupiny najely týmy Scott Mitchelton, Israel Start-Up Nation a Elkov Kasper. Náskok začal pozvolna klesat až dvacet kilometrů před cílem zůstat na čele jediný Španěl Arturo Gravalos z týmu Kometa.

Ten sice osamocen vybojoval třiceti vteřinový náskok, ale ten dostal šanci na život pouze do deseti kilometru před cílem, kdy převzal tempo peloton.

„Celá dnešní etapa byla taková vyklidněná, únik se sjížděl hodně pozvolna a nepomohlo tomu ani velké teplo, které dosahovalo 38 stupňů. V závěru tak byli všichni celkem čerství. Já jsem se tři kilometry před cílem nechal zavřít v zatáčce, což jsem musel sjíždět a stálo mě to hodně sil. Cítím se, ale jinak celkem dobře, takže bych to chtěl zítra napravit,“ zhodnotil dnešní sedmé místo Alois Kaňkovský.

Vítězem etapy se stal Jakub Mareczko z CCC Team.

V pondělí čeká peloton 181,8 km opět úplné roviny.