Ťoupalík otevřel Tour de Hongrie skvělým 3. místem

Ve skvěle obsazeném závodu Tour de Hongrie UCI 2.1 se v novém dresu pro úřadujícího mistra republiky výborně uvedl Adam Ťoupalík, který v cílovém spurt vybojoval 3. místo.

V maďarském Estergom odstartoval závod Tour de Hongrie zařazený do první kategorie závodů UCI. Na startu se sešla velmi slušná konkurence včetně několik World Tour týmů jako CCC Team, Trek Segafredo, Mitchelton Scott, Jumbo Visma nebo Israel Start-Up Nation. První etapa z celkový pěti se odehrál na okruhu u města Estergom, který měřil 39 km a peloton jej musel objet třikrát. Na trati byl jeden 12 km dlouhý kopec, který měl ale převýšení pouze 400 m a na jeho vrcholu byla prémie druhé kategorie.

Po startu odjela skupina devíti jezdců složená s celkem silných týmů. Ti sice získali velmi rychle až čtyři minutový náskok, ale v půlce druhého kola byl opět zlikvidován. Peloton poté vydržel pohromadě až do stoupání v posledním třetím kole. V tu chvíli se na horizontu odpojila další devítka jezdců, která začala rychle získávat náskok. V tu chvíli se objevil na čele závodu Michal Schlegel a Michael Kukrle, kteří začali pracovat a únik 12 km před cílem sjíždět. Skupina na čele navíc nebyla schopná vzájemně spolupracovat a závodníci si stále zkoušeli nastupovat. 

Foto: tdh.hu

Poslední závodník v úniku byl dostižen kilometr před cílem a v tu chvíli si již chystal svou pozici i novopečený mistr republiky a devátý z mistrovství Evropy Adam Ťoupalík. "Po tom, co kluci sjeli únik, tak jsem to měl dobře rozjeté z druhého místa, ale už jsem neměl víc sílu. Během etapy jsem se cítil celkem unavený a čekal jsem, jak se vyvine poslední okruh. Třetí místo bylo dnes maximum, takže jsme určitě spokojený,“ zhodnotil dnešní výsledek dnes třetí Adam Ťoupalík. 

Závod pokračuje v neděli druhou etapou na 158 km, která bude prakticky úplnou rovinou a mohla by být šancí pro Aloise Kaňkovského, který v loňském roce slavil vítězství v jedné z etap.