Jakub Otruba zakončil ME 26. místem

Posledním zástupce Elkov Kasper na mistrovství Evropy ve francouzském Plouay byl Jakub Otruba v závodě kategorie U23. Ten se jel na 136,5 km rozložených do deseti okruhů. 

V průběhu závodu se do úniku dostal Vojtěch Řepa s Němcem Jakobem Gessnerem a Nizozemcem Marijnem van den Bergem. Tato trojice měla tři kola před cílem náskok necelé minuty a za sebou skupinu sedmnácti dalších jezdců. V závěru se obě skupiny spojily a postupně se začaly trhat, kdy se zároveň za nimi blížil peloton. V úniku nakonec vydrželi pouze Nor Hvideberg, Dán Charming a Řepa a takto také těsně před pelotonem dojeli do cíle. 

 

Jakub Otruba v hlavní skupině společně se zbytkem české reprezentace v hlavní skupině plně nepracoval, tak aby dal co největší šanci Řepovi v úniku. „Do dnešního hlavního úniku se celkem závodilo a nastupovalo. Já jsem šetřil síly v balíku a připravoval na se na závěr, až bychom dostihli únik. V posledním kopci, kdy to vypadalo, že zbytek úniku dostihneme, jsem zkusil nastoupil a odjet, ale dostihli mě. Určitě bych chtěl lepší umístění, ale jsem rád, že se povedla vybojovat Vojtovi bronzová medaile,“ shrnul dnešní závod a poslední vystoupení jezdce Elkov Kasper na mistrovství Evropy Jakub Otruba, který dnes dokončil na 26. místě.