Ťoupalík uzavřel Sibiu Tour čtvrtým místem

Poslední den Elkov Kasper opět ukázal svou sílu, když dopolední časovce obsadil Michael Kukrle 10. místo a v podvečerní etapě vybojoval Adam Ťoupalík čtvrtou pozici.

Závěrečný den Sibiu Tour UCI 2.1 byl rozdělen do dvou etap. Závodníky nejprve čekal 12,5 km dlouhá časovka, která začínal v 700 m nad mořem a končila v 1300. Poté následovalo 109 km na okruzích u města Sibiu, které vzhledem k deštivému počasí a únavě závodníků byla nevyzpytatelná.

V časovce, která měla svůj nejprudší úsek hned v úvodu, se z týmu Elkov Kasper nejlépe prosadil Michael Kukrle, který vystoupal na vrchol v čase 28:31 a obsadil 10. místo. Karel Hník, který byl před časovkou nejlépe postaveným závodníkem Elkov Kasper, dokončil na 46. místě a v průběžném pořadí se, bohužel propadl na 13. místo. Vítězem se stal Gregor Muhlberger z týmu Hora hansgrohe, který trať zdolal v čase 26:11 a oblékl se do žlutého trikotu. 

Po čtyř hodinové pauze čekal na peloton druhý start. V něm tým Bora hansgrohe hájil žlutý dres, který držel Rakušan Patrick Konrad. Kontrola celého pole se jim úspěšně dařila a až necelých padesát kilometrů před cílem se povedlo uniknout dvojici jezdců, kteří získali k dobru necelou minutu. Italsko nizozemská dvojice si svůj náskok úporně držela, ale s minimální šancí na úspěch.

 

Deset kilometrů před cílem najel Elkov Kasper na čelo hlavní skupiny a začal sjíždět tento únik. Po pěti kilometrech už bylo celé pole opět pohromadě a mířilo k poslednímu spurtu v městě Sibiu. V něm byl nejrychlejším Pascal Ackermann  z týmu Bora hansgrohe. Za Elkov Kasper výborně zabojoval Adam Ťoupalík, který skončil těsně pod pódiem na 4. místě. Karel Hník si pohlídal svou pozici v hlavní skupině a udržel si celkové 13. místo. Díky výsledkům celého týmu si Elkov Kasper navíc odváží cenu pro nejlepší tým. „Myslím si, že jsme neudělali ostudu a opět jsem ukázali, že jsme stále schopní konkurovat týmům z nejvyšších pater. Doufám, že se nám podaří navázat na tyto výsledky v blížící se Czech Tour,“ shrnul účast v rumunském závodě první kategorie ředitel týmu Vladimír Vávra.

 Celkovým vítězem se stal Rakušan Gregor Muhlberger z Bora hansgrohe.