Neuman vyjel ve slovinské Kranji UCI body za 5. místo

Slovinská jednorázovka GP Kranj vynesla na nepříjemných technických okruzích 15 UCI bodů Dominiku Neumanovi za 5. místo.

Ve slovinském Kranji se představil druhá část týmu Elkov Kasper ve složení Alois Kaňkovský, Jakub Otruba, Matěj Zahálka a Dominik Neuman. Na ty bylo v rámci GP Kranj UCI 1.2 připraveno celkem 13 nepříjemných městských okruhů o délce 12 km.

Ačkoliv se v pelotonu snažili odjet různé skupiny jezdců, tak únik dne přišel až po 50 kilometrech, kdy se podařilo odjet pětice závodníků. Ti si postupně vytvořili náskok blížící se čtyřem minutám, ale ten byl plně pod kontrolou pelotonu za nimi v čele s ProContinetal týmem Bardiani.

S ubývajícím počtem okruhů do cíle se tenčil i náskok, který při nájezdu do posledního kola byl už pouhých 15 vteřin a neměl šanci na život.

 O vítězi tak nakonec rozhodoval závěrečný spurt, který ovlivnil pád v poslední zatáčce, kterému se jen těsně vyhnul Dominik Neuman a dojel si pro 5. místo. „Před cílovou rovinkou bylo 600 m dlouhé stoupání, kam mě dovezl Alois Kaňkovský, který mi vytvořil skvělou pozici a poté to už bylo na výkonnost. Měl jsem štěstí, že jsem se vyhnul pádu, který vznikl těsně předem mnou a mohl zúročit práci ostatních v týmu,“ potěšil se z pátého místa Dominik Neuman.  Vítězem se stal Nizozemec Olav Koij z Jumbo-Visma Development Team.