V druhé etapě Sibiu Tour Ťoupalík pátý, Hník průběžně osmý

Sibiu Tour pokračovalo v sobotu zvlněnou etapou, ve které se očekával hromadný spurt, který neměl promluvit do celkového pořadí. V něm si Adam Ťoupalík dojel pro 5. místo.

Etapa tak měla klasický průběh, kdy peloton chvíli po startu nechal odjet pětici jezdců, kteří nijak neohrožovali celkové pořadí závodu. Skupina na čele si postupně získal náskok dosahující až pěti minut. Etapu závodníkům znepříjemňoval nejen vytrvalý déšť, ale také železniční přejezdy, na kterých jezdci na čele museli celkem třikrát zastavit.

Z pětice v úniku se postupně stala čtveřice, následně trojice a ta byla dostižena v posledním stoupáním, které bylo 27 km před cílem. V tu dobu se už v pelotonu začalo velmi aktivně závodit, protože v posledním 2,5 km dlouhém stoupání chtěli všichni najet vpředu, tak aby v následujícím nebezpečném sjezdu měli dobrou pozici.

Ve sjezdu a na následující rovině na větru se začalo celé pole dělit a na čele nakonec zůstalo 39 závodníků a mezi nimi i Karel Hník, Michal Schlegel a Adam Ťoupalík.

V závěru přišel na řadu plánovaný spurt, ve kterém se snažil prosadit Adam Ťoupalík, kdy se mu povedlo prosadit nakonec na 5. místo. „Pět kilometrů do cíle jsem si najel dopředu a snažil se držet si pozici. To se celkem povedlo a s pátým místem můžu být celkem spokojený“, popsal závěr Adam Ťoupalík. Etapu ovládl vítěz dvou etapa na Giro d’Italia Němec Pascal Ackermann.

Karel Hník, který po první etapě držel průběžné 10. místo, dokončil v hlavní skupině na 33. místě a v průběžné hodnocení poskočil na 8. pozici.

Poslední závodní den čeká na jezdce nejprve 12,5 km dlouhá časovka s celkovým převýšením 600 m, která bude zřejmě míchat pořadím v první desítce a poté odpolední 109 km dlouhá zvlněná etapa.