Hník v první desítce s elitními jezdci

Karel Hník si v etapě, která končila na "rumunském Stelviu" dojel pro 10. místo. 

Po krátkém prologu začalo Sibiu Tour hned zostra, když na peloton čekalo 183 km s cílovým stoupáním na Balea Lac ve výšce 2000 m nad mořem.

Krátce po startu nechal peloton odjet šestici závodníků, která si rychle vytvořila náskok téměř pěti minut a zkoušela štěstí, kam až jejich únik vydrží. 

Peloton, který dnes kontrolovala především Bora hansgrohe a tým Bike Aid, jehož jezdci vezli žlutý dres, pustili únik na maximálních šest a půl minut a s blížícím se cílovým stoupáním nechali šestici v úniku již pouze tři minuty.

V cílovém stoupání, které mělo i s nájezdem takřka 30 km se začal zvolna dělit peloton. Rozhodující nástup však přišel 15 km před cílem, kdy odjela dvojice z Bory ve složený Konrad a Muhlberger s nimi na čele vydrželo další jezdci včetně 48 letého Davide Rebellina. Závodníci Elkov Kasper se drželi v druhé skupině, kde měli zastoupení Janem Bártou, Michaelem Kukrlem a Michalem Schlegelem, který v minulém roce získal v této etapě 7. místo. K nim si poté ještě doskočil Karel Hník, který měl nakonec v cílovém kopci nejvíce sil. 

“Pod kopcem jsem se necítil moc dobře, ale postupně jsem se rozjel a závěr se mi jel už výrazně lépe. Bylo z toho nakonec 10. místo, s kterým jsem poměrně spokojený. Pro závodníky na čele je závod asi rozhodnutý, pro nás, kteří jsem za nimi ve vteřinách, bude míchat pořadím ještě nedělní časovka do vrchu,” shrnul svůj výsledek Karel Hník, který se díky desátému místu v první etapě posunul na deváté místo v průběžném pořadí.

Vítězem etapy se stal nakonec závodník Bora hansgrohe Gregor Muhlberger. Jeho týmový kolega Patrick Konrad nastoupí do druhé etapy ve žluté dresu pro vedoucího jezdce. V sobotu čeká na peloton 181 km na zvlněném profilu.