Michael Kukrle celkovým vítězem Dookola Mazowsza

Elkov Kasper nenechal dnes nic náhodě a v poslední etapě polského závodu Dookola Mazowsza UCI 2.2 dovedl Michaela Kukrleho k vítězství.

I dnes se na osmi rovinatých okruzích s celkovou délkou 165 km jelo hned od startu svižné tempo, ze kterého se ale na 45 km do úniku dostala trojice jezdců, kde nebyl nikdo z týmu Elkov Kasper.

Ti si vybudovali po krátké době náskok 2:30, ale navíc je peloton kontrolovaný primárně týmem Elkov Kasper nepustil. Díky aktivitě na čele si bonusové vteřiny za sprinterské prémie rozdělili jezdci v úniku a před cílem se tak šance Daniela Turka a Pawla Bernase na celkové vítězství snižovaly. 

Peloton nakonec únik zlikvidovat 15 km před cílem a od té doby se už nikomu nepodařilo nastoupit. V cílovém spurtu byl nakonec nejrychlejším vítěz časovky z druhé etapy Felix Gross z německého národního týmu, který nijak neohrozil Michaela Kukrleho v celkovém pořadí a ten si díky dojezdu v hlavní skupině na 34. místě připsal celkové vítězství pro sebe i tým Elkov Kasper.

 

„Je to pro mě opravdu skvělý start a jsem rád, že jsem navázal na předchozí týmové úspěchy v tomto závodě. Dnes se nám povedlo skvěle zvládnout naplánovanou taktiku a nenechali jsme vůbec nic náhodě. Potvrdili jsem si i to, že v nucené pauze se nám podařilo dobře potrénovat a udržet výkonnost tam, kde byla před zastavením sezony. Jen mě mrzí, že se nám nepodařilo vytvořit lepší pozici pro Aloise Kaňkovského v závěru dnešní etapy,“ popsal své vítězné pocity Michael Kukrle. 

Alois Kaňkovský byl v poslední etapě nakonec klasifikován na 6. místě. V soutěži týmů obsadil Elkov Kasper celkové 2. místo. Tým nyní čeká návrat zpět do Hradce Králové a ve čtvrtek se představí na dalším UCI závodě, kterým je závod první kategorie UCI Sibiu Tour v Rumunsku.