V prvním letošním Českém poháru obsadil Záhálka 5. místo

V úvodním díle Českého poháru v silniční cyklistice si Matěj Zahálka v uniklé skupině dojel pro 5. místo.

Závodit se začalo i na domácí půdě, když odstartoval Český pohár v silniční cyklistice, který se jel v Záboří a byl zároveň první etapou závodu Lidice 2020. Na startu se sešla poměrně slušná konkurence více než 150 startujících, mezi které se zařadili i František Sisr, Karel Hník, Adam Ťoupalík a Matěj Zahálka.

 Závod se jel na 12 km dlouhém okruhu s celkovou délkou 156 km. Od startu se jelo celkem hekticky a na úzkých cestách nebyla nouze o pády.  Po několika nesmělých pokusech se od čela odpojila dvojice Christopher Hatz z Hrinkow Adwarics a František Honza z Topforex Lapierre. Díky tomu, že peloton nebyl příliš aktivní, tak postupně získali několik minut k dobru a pět kol před cílem činil jejich náskok 5:30. V tu dobu již však za nimi hlavní pole pracovalo a postupně se blížilo. 

 Tři kola před cíle se peloton opět spojila, aby záhy odjela jedenáctičlenná skupina i Matějem Zahálkou. „Na celém okruhu nefoukalo a nebylo moc míst, kde by se dalo něco vymyslet. Několikrát jsem zkoušel nastoupit, ale vždy mě zbytek sjel a přestalo se jet. Když přišel nástup někoho jiného, tak všichni čekali, kdy to budu sjíždět a následně nebyli schopní jet dál. V závěru jsem ještě sjel nástup Řepy, kdy opět nikdo nechtěl spolupracovat. Do sprintu jsem pak najel bohužel až z posledního místa a podařilo se mi dostat jen na pátou pozici,“ popsal zklamaně závěr závodu Matěj Zahálka.

V neděli pokračuje závod druhou etapou, kterou je kritérium na 33 tří kilometrových okruhů.  

Výsledky (156km, 41,26 km/h): 1. Timon Lodger (GER) Hrinkow Adwarics 3:46:50, 2. Vojtěch Sedláček (CZE) Reprezentace ČR +0:00, 3. Martin Gluth (GER) Maloja Pushbikers +0:00, 5. Matěj Zahálka (CZE) Elkov Kasper +0:00, 19. Adam Ťoupalík (CZE) Elkov Kasper +7:48, 61. Sisr František (CZE) +7:48, 67. Karel Hník (CZE) Elkov Kasper +7:48