Michael Kukrle zvítězil v třetí etapě Dookola Mazowsza a oblékl se do žlutého

 

Tým Elkov Kasper v čele s Michaelem Kukrlem potvrdil, že se mu na závodě Dookola Mazowsza UCI 2.2 pravidelně daří a ovládl třetí etapu. 

Rovinatá etapa nedaleko Varšavy se jela na 21 km dlouhém okruhu, který peloton musel absolvovat celkem osmkrát. Závod se hned od startu jel ve velmi vysokém tempu, kdy průměrná rychlost v první hodině neklesla pod 55 km/h. Poté se podařilo odjet sedmnáctičlenné skupině, kde byl i Michal Schlegel, která držela čelo závodu až do 35 km před cílem.

Následně, kdy se startovní pole opět spojilo, začaly jednotlivé nástupy a ten, který zachytili pouze Dan Turek z Israel Cycling Academy a Pawel Bernas z Mazowsze Serce Polski, měl na svědomí Michael Kukrle.

Trojice na čele poměrně rychle získala minutu na peloton za nimi a dál pracovala na svém náskoku. Na poslední sprinterské prémii, která přišla před posledním okruhem, nechtěli čeští jezdci taktizovat a ztrácet tempo a tak dál pracovali a víceméně nechali vyhrát Pawla Bernase, který tím získal bonusové vteřiny a také sebevědomí před cílem.

 „Závěr etapy byl proti větru, a tak jsme nechali Pawla Bernase rozjet spurt z první pozice. On si na to zřejmě věřil. Já jsem šel z třetího místa, ze kterého jsem se vyvezl a dostal se přes Dana s Pawlem," popsal závěr etapy její vítěz Michael Kukrle.

 Zbytek startovního pole dorazil do cíle s 33vteřinovou ztrátou, což znamenalo, že Michael Kurkle oblékl před poslední etapou žlutý dres pro vedoucího jezdce. „V sobotu nás čeká poslední etapa a budeme chtít za každou cenu udržet vítězství. Máme silný a zkušený tým, který skvěle pracuje a pokud se nestane nic nepředvídatelného, tak by to snad mělo vyjít,“ doplnil nadšeně Michael Kukrle.