Adam Ťoupalík zakončil týden třetím vítězstvím

Po plzeňské Lopatárně a Krakonošově cyklomaratonu si Adam Ťoupalík připsal třetí vítězství tentokrát na Hanáckých okruzích.

I v neděli se na Hané sešel kompletní tým Elkov Kasper, kterého na startu doplnily týmy Dukly, Prostějova nebo Topforexu. Na startu byli i Josef Černý a Petr Kelemen z týmu CCC. Závod se jen na 120 km na víceméně rovinatém okruhu. Po startu se závodníci spíše oťukávali a čekali, kdo se jako první odhodlá k úniku. 

K hlavnímu úniku dne pak došlo zhruba v polovině závodu, kdy si až dvou minutový náskok vytvořila desetičlenná skupina s Otrubou a Schlegelem. Ačkoliv zde byla tato dvojice, tak zbytek týmu Elkov Kasper včas zareagoval a začal únik stíhat. Postupně se dařilo sjíždět jednotlivé závodníky a dva kilometry před cílem už v úniku nebyl nikdo. „Závěr okruhu byl mírně do kopce, kluci nám to skvěle rozjeli a závěr měl být na mě a na Lojzovi. Nakonec to vyšlo na mě a podařilo se mi tým nezklamat a vyhrát," dokreslil závěr závodu vítězný Adam Ťoupalík, který si v tomto týdnu připsal vítězný triple.