Ťoupalík si v Trutnově poradil s World Tour jezdci a zvítězil

Letošní ročník Krakonošova cyklomaratonu měl nezvyklý náboj, když se díky absenci závodů sešla na startu takřka kompletní česká špička včetně jezdců World Tour Kreuzigera, Vakoče, Černého nebo Hirta. 

V závodě startoval kompletní tým Elkov Kasper a ten vyrazil z centra Trutnova na 134 km dlouhou trať. Zhruba po 20 km se od čela odpojila trojice Adam Ťoupalík, Josef Černý z CCC Team a biker Tomáš Višňovský z Česká spořitelna – Accolade, kteří se museli nezvykle na úplné čelo proklestit skrze peloton kratšího závodu, který startoval před nimi. To se bez problému povedlo a postupně se vzdálili hlavní skupině a pracovali na svém úniku. 

V asi nejtěžším stoupání na Pražskou boudu se z trojice stala čtveřice, když se na čelo dotáhl Jan Hirt. Tato skupina si dál držela svůj náskok a zhruba dvacet kilometrů před cílem od ní naopak odpadl biker Višňovský. „Pět kilometrů před cílem dvakrát zkusil nastoupit Pepa Černý, ale vždy jsem ho zvládl zachytit. Já jsem si počkal na poslední zatáčku před cílovou rovinkou, kde jsem nastoupil a Pepa už nedokázal jít přede mě. Vím, že se jednalo o otevřený cyklomaraton, ale i tak mám z vítězství radost, protože na startu byla opravdu skvělá konkurence, a navíc jsme byli v domovském městě firmy Kasper“, popsal závěr závodu a své pocit vítězný Adam Ťoupalík.

V první desítce se umístil ještě 6. Dominik Neuman a Elkov Author se stal vítězem i v kategorii týmů. 

Výsledky (134 km): 1. Adam Ťoupalík (CZE) Elkov Kasper 3:36:09, 2. Josef Černý (CZE) CCC Team +0:00, 3. Jan Hirt (CZE) CCC Team +0:07, 4. Tomáš Višňovský (CZE) Česká spořitelna - Accolade +1:26, 5. Petr Vakoč  (CZE) Alpecin Fenix +1:57, 6. Dominik Neuman (CZE) +1:57, 16. Michael Kukrle (CZE) +2:03, 19. Matěj Zahálka (CZE) +4:59, 23. Jan Bárta (CZE) +5:01, 26. Karel Hník (CZE) +5:02, 29. Jakub Otruba (CZE) +9:22, 58. Michal Schlegel (CZE) +27.21, 75. Alois Kaňkovský (CZE) +28:49, 82. František Sisr (CZE) +28:55 - všichni Elkov Kasper