Poreč Trophy a umístění v druhé desítce

Alois Kaňkovský dnes skončil v druhém chorvatském závodě Poreč Trophy UCI 1.2 na 17. místě jako nejlepší ze závodníků Elkov Kasper. 

Poreč Trophy se oproti závodu v Umagu jela za slunečného, i když stále celkem chladného počasí. Na závodníky čekalo celkem 156 kilometrů, které byly rozložené do osmi zvlněných okruhů. Průběh celého závodu byl spíše poklidný a prakticky se příliš nezávodilo. O vítězi tak dnes rozhodoval až hromadný spurt, ve kterém zvítězil tak jako v Umagu Nizozemec Kooij z Jumbo Visma Development Teamu.

Z týmu Elkov Kasper dnes nejlépe spurtoval opět Alois Kaňkovský, který byl klasifikován jako sedmnáctý ve stejném čase jako ostatní jezdci z týmu. "Tyto závody nejsou tradičně o výkonnosti, ale o rozjetí se v závodním pelotonu a závěrečném spurtu. V sestavě zůstali pouze Zahálka s Kaňkovský, tak abychom dali prostor zazávodit si všem jezdcům. Výsledky zde nejsou úplným měřítkem a jsem rád, že se všichni závodníci cítí dobře a jsou zdraví. Nicméně pokud by se v nadcházejícím etapovém závodě Istrian Spring Trophy povedl nějaký výsledek, tak budu jen potěšen," shrnul své pocity po prvních dvou závodech ředitel týmu Vladimír Vávra.