Na slovensku v konkurenci World Tour týmů Bárta sedmý v časovce

První etapa závodu Okolo Slovensko UCI 2.1 odstartovala v Bardejově už v devět hodin ráno, tak aby závodnicí měli čas na odpočinek před odpolední časovkou. Ve startovní listině se objevilo celkem pět World Tour týmů a osm ProContinental týmů, kteří na start první etapy přihlásili např. Eliu Vivianiho, Arnauda Demare, Alexandra Kristoffa nebo Boba Jungelse. 
Krátce po startu odjela šestičlenná skupina, která se rychle dostala na rozdíl dvou minut a  s ním vydržela dalších padesát kilometrů. Na čele v hlavní skupině pracovali dle očekávání především World Tour týmy Deceuninck Quick-Step, Groupama - FDJ a Bora - hansgrohe. 45 km před cílem se tempo pelotonu zvýšilo a náskok skupiny v úniku klesl prakticky okamžitě na méně než jednu minutu.
 
Ve chvíli, kdy bylo do konce 32 km, tak ze skupina na čele zautočila trojice složená z Francouze Alexandra Delettre, Dána Rasmuse Wallina a Nora Anderse Skaarsetha a zbylá trojice z úniku se postupně propadla do balíku. 
Ačkoliv byla trojice na čele aktivní, tak byla 9 km před cílem dojeta. Když se celý peloton chystal na hromadný spurt, došlo 900 m před cíle k pádu, do kterého se zamotal i František Sisr. Tento pád oddělil skupinu deseti závodníků, kteří s náskok deseti vteřin spurtovali o vítězství. Z nich byl nejlepším Nor Alexander Kristoff z UAE-Team Emirates. Za Elkov Author pak byl nejlepším 18. Dominik Neuman, který dojel v čase vítěze tak jako ostatní členové týmu.
O půl čtvrté odstartovala opět v Bardejově druhá etapa v podobě rovinaté časovky jednotlivců na 7,4 km. V ní se velmi dobře uvedl Jan Bárta, který zajel sedmý nejrychlejší čas a za vítězným Stefanem Küngem z Groupama - FDJ zaostal o 15 vteřin. Dobře zajel i Michael Kukrle, který byl klasifikován na 17. místě. 
 
Ve čtvrtek pokračuje závod třetí etapou z Bardejova do Ružomberoku o délce 226 km a jedinými kopci v celém závodě.