Bárta na Slovensku dál v první desítce

Třetí etapa závodu Okolo Slovenska UCI 2.1 měla být tou nejtěžší i nejdelší. Měřila 226 km a měla na své trase i pět horských prémiích, které ale nebyly výrazně těžké a nejvyšším bodem celého závodu bylo stoupání na Štrbské Pleso ve výšce 1246 m nd mořem. První hodinu, kdy těsně před startem začalo pršet a ochladilo se, jel peloton pohromadě. 
Až poté se dostala do úniku trojice Rémy Rochas z Delko Marseille, Martin Salmon z Development Team Sunweb a Idar Andresen z Uno-X. Ty nechala hlavní skupina odjet až na rozestup 9 minut. Závodnicí v úniku postupně posbírali body na horských prémiích a stále si drželi svůj odstup. Vítr a kopce na trati chvílemi dělily peloton, který se rozpojoval a zase zpátky spojoval.
 
Dvacet kilometrů před cílem, kdy už na čele byli pouze dva jezdci, se hlavní skupina přehnala přes ně a mířila k hromadnému spurtu. V úplném závěru se čelo lehce nadělilo a vítězem etapy se nakonec trochu překvapivě stal Rumun Eduard Grosu z Delko Marseille Provence. Nejlepším z týmu Elkov Author byl Jan Bárta na 22. místě a průběžném 10. místu.