Otruba na MS v časovce po nezaviněném pádu na 34. místě

Jakub Otruba se jako první z týmu Elkov Author postavil do letošního závodu mistrovství světa v anglickém Harrogate, kterým byla časovka kategorie U23. Na 61 závodníků byla připravena členitá a poměrně technická trať s délkou 32 km s celkovým převýšením 474 m. 

Závod se jel za typického britského počasí s trvalým deštěm. Jakub Otruba se před závodem cítil dobře a byl si vědom profilu tratě, na které bylo nutné si držet své tempo a nepřepálit úvodní lehčí část před kopci v druhé polovině. Pro druhou polovinu startovního pole se déšť změnil v liják a závodníci museli kličkovat mezi místy poměrně hlubokými kalužemi a mnoho z nich se potýkalo s pády.

 
Dva kilometry po startu se na trať vylila voda, která dosahovala do výšky půl metru, kde nejprve skončil v pádu Dán Price-Pjetersen a o dvě místa za ním i Jakub Otruba. "Horší závod jsem nejel asi ani v Rumunsku. V kritických místech na trati nebyl ani jeden pořadatel, který by signalizoval rizikové místo. Během závodu jsem navíc kvůli pádu dvakrát musel měnit kolo a uvidím jestli se mi povede do pátečního závodu dát dohromady poraněné lýtko".  Jakub Otruba následně na prvním mezičase zajel až 39. místo, když na Dána Bjerga, který si jel pro třetí titul v řadě, ztrácel 1:48. Druhá polovina vyšla Jakubovi o něco lépe, ale i tak nakonec skončil 34. místě se ztrátou 3:01 a poraněnou nohou.