Na MS v časovce Elite Bárta 33.

Časovku na mistrovství světa v britském Harrogatu má za sebou i Jan Bárta, který se postavil na start 54 km dlouhého závodu společně s Josefem Černým a dokončil ji na 33. místě. Vítězem se stal Australan Rohan Dennis.

První část časovky až na 16,5 km měla rovinatý charakter a po průjezdu na tomto mezičase držel Honza Bárta 38. místo. Následovala druhá technická část, kde přišly kopce i technické průjezdy zatáčkami, kde se na druhém mezičase podařilo vylepšit výsledek o tři pozice.
 
Do cíle pak trať pokračovala o něco méně členitým terénem, ale i tak byla poměrně náročná. V závěrečné části pak Jan Bárta vylepšil svou pozici o dvě příčky a dojel na 33. místě se ztrátou 5:21 na vítězného Australan Rohana Dennise. Druhý český závodník Josef Černý obsadil 38. místo. 
 
“Od startu jsem se snažil jet rychlejší tempo, ale zase ne uplně na doraz abych to nepřepálil a nepřijel do kopců úplně zničený. Snažil jsem se si rozvrhnout síly, ale nebylo to dnes úplně optimální a nemohl jsem se dostat do ideálního tempa”, popsal své pocity po závodě Jan Bárta.