Elkov Author zakončil sezonu závodem MS a druhým místem v Hradci Králové

Mistrovství světa dnes vygradovalo závodem kategorie Elite, ve kterém se představil Jan Bárta a František Sisr. Závod byl vzhledem k vytrvalému dešti a zatopeným silnicím ještě před startem zkrácen zhruba o 25 km a i start se posunul o půl hodiny později.Na peloton tak čekalo deštivých 261,8 kilometrů. Během nich se z české reprezentace nejvíce prezentoval Petr Vakoč, který se po startu trochu neplánovaně dostal do úniku, ve kterém společně s dalšími jezdci vydržel až do nájezdu na devět cílových okruhů. Jan Bárta a František Sisr se pohyboval v hlavní skupině, ale s příbývajícími závěrečnými okruhy se propadli do druhé skupiny a následně ze závodu odstoupili. Stejně tak nedokončil ani Josef Černý a Roman Kreuziger a ani 148 dalších závodníků.

Na čele byl v závěru závodu vidět nejvíce Zdeněk Štybar, ale ten neměl na konci již síly reagovat na útok trojice, která si držela minutový odstup na čele, kde byl Ital Trentin, Švýcar Küng a Dán Pedersen. Právě ten se nakonec stal trochu nečekaným mistrem světa. Zdeněk Štybar jako nejlepší z českých závodníků dokončil na 13. místě.

Elkov Author startoval i na Velké ceně Hradce Králové, která se jela jako hladké kritérium na 25 okruhů, tedy asi 35 km. V ne moc početném startovními poli závodili Michale Kukrle, Dominik Neuman a Matěj Zahálka. Vítězem se nakonec stal Martin Boubal z Příbrami a hned za ním skončil Dominik Neuman, který tak uzavřel letošní závodní sezonu týmu Elkov Author.