Otruba na MS U23 jako nejlepší Čech na 38. místě

Druhé vystoupení na letošním mistrovství světa v anglickém Harrogate má za sebou Jakub Otruba, který se postavil na start závodu jednotlivců kategorie U23 a dokončil na 38. místě.

Závod vypsaný na 173 km měl na úvod sto rovinatých kilometrů, na kterých se odpojila po 25 km nejprve norsko-německá dvojice, ke které se následně připojilo dalších jedenáct závodníků, mezi kterými byl i český zástupce Petr Kelemen. Celý závod provázel déšť a větrné počasí, díky kterému, se zvýšil i počet pádu, do jednoho z nich se zapletl i Jakub Otruba, ze kterého ale vyvázl bez vážnějších následků a dál se držel v čelní skupině.

Do pádu se dostal i Nizozemec Ekkhoff, který narazil po 40 km závodu do špatně odstaveného auta u trati a ačkoliv byl v cíli jako první a slavil titul mistra světa, tak byl následně diskvalifikován za dotahování se za autem zpět do pelotonu.

Po sto kilometrech a s nájezdem do kopců byl náskok zlikvidován a na čele po dalším stoupání zůstalo asi 60 jezdců. Z nich po dosažení vrcholu vytvořil vítr dvě skupiny, kdy Jakub Otruba zůstal v té druhé. Takto rozdělené startovní pole dojelo až do cíle, ve kterém byl Jakub Otruba po konečných diskvalifikacích klasifikován na 38. místě jako nejlepší český závodník. “Jsem rád, že jsem se po zranění z časovky zvládnul vrátit na kolo a postavit se na start. Mrzí mě, že jsem se při dělení skupin nedostal do té první, ale nejsem si jistý, zda bych tam vydržel. Vzhledem ke všem okolnostem jsem tak s výsledkem víceméně spokojený,” shrnul své pocity po mistrovském závodě Jakub Otruba.

Start čeká ještě Jana Bártu a Františka Sisra, kteří odstartují v neděli do 285 km dlouhého závodu.