Loading color scheme

Matěj Zahálka v Ardenách celkově třetí. Adam Ťoupalík pátý v dojezdu etapy

V závěrečné části Circuit des Ardennes International (2.2) hájili jezdci Elkovu Kasper pozice v nejlepší desítce celkového pořadí a vedení v soutěži týmů. Matěj Zahálka se posunul na celkové 3. místo a získal 25 UCI bodů. V hromadném dojezdu etapy, která měřila 170 kilometrů, se na 5. pozici prosadil Adam Ťoupalík.

Matěj Zahálka šestý v cíli královské etapy Arden. V celkovém pořadí se posunul na druhou pozici

Sobotní třetí etapu závodu Circuit des Ardennes International (2.2) označovali jezdci Elkovu Kasper předem za královskou a klíčovou pro celkové pořadí francouzské tour. Matěj Zahálka vybojoval v dojezdu 6. místo a v průběžném pořadí se posunul na 2. příčku.

Druhou etapu v Ardenách rozhodl hromadný spurt. Neuman ve třetí desítce

Nejdelší etapa závodu Circuit des Ardennes International (2.2) měřila 187 kilometrů a prověřila peloton zvlněným profilem s pěti bodovanými stoupáními 3. a 4. kategorie. Závod se rozhodl v hromadném dojezdu ve městě Vouziers. Nejlépe z Elkovu Kasper spurtoval Dominik Neuman na 25. místě.

Čtyři jezdci Elkovu Kasper v nejlepší desítce úvodní etapy Arden

V první 124kilometrové etapě Circuit des Ardennes International (2.2) byl Elkov Kasper nejsilnějším týmem. Čtyři jezdci královéhradecké sestavy byli účastníky úniku dne, ze kterého bral Matěj Zahálka 4. místo, Jakub Otruba byl o pozici za ním, Adam Ťoupalík dokončil na 7. příčce a Jan Bárta uzavřel nejrychlejší desítku.

Zahálka triumfoval v Mladé Boleslavi a obhájil celkové prvenství ve ŠKODA CUPu

Škodováckými okruhy vyvrcholil v Mladé Boleslavi letošní ročník ŠKODA CUPu. Závod i pódiové pořadí jezdci Elkovu Kasper ovládli, když zvítězil Matěj Zahálka před Janem Bártou a Adamem Ťoupalíkem. Zahálka si zajistil i celkové prvenství v pohárovém pořadí před Michaelem Kukrlem a Danielem Turkem (Team Felbermayr Simplon Wels).

Kukrle závod mistrovství světa nedokončil

V belgické Lovani se uskutečnilo mistrovství světa v silniční cyklistice, které tradičně skončilo závodem jednotlivců kategorie Elite, ve kterém Elkov Kasper reprezentoval Michael Kukrle. Ten však náročný závod nedokončil.

Petr Kelemen třináctý na mistrovství světa v Belgii

Závodníci Elkov Kasper mají za sebou své letošní první vystoupení na mistrovství světa v silniční cyklistce, kdy Petr Kelemen vybojoval v kategorii U23 třinácté místo a Jakub Ťoupalík dojel šedesátý třetí.

Ťoupalík a Kukrle na Okolo Slovenska v druhé desítce poslední etapy i celkově

Ačkoliv měl Elkov Kasper v poslední etapě dvojnásobné zastoupení v úspěšném úniku dne, tak vzhledem k tomu, že Jakub Otruba a Matěj Zahálka vypadli z první desítky celkového hodnocení, hodnotí závěr závodu se smíšenými pocity. Nejlepšími tak byli nakonec Adam Ťoupalík a Michael Kukrle.

Ťoupalík s Neumanem v první desítce třetí etapy Okolo Slovenska, Zahálka nejaktivnější

Elkov Kasper měl opět nejlepší české závodníky v závodu Okolo Slovenska. Adam Ťoupalík s Dominikem Neuman s ve světově obsazeném spurtu vešli do první desítky, Matěj Zahálka byl vyhlášen jako nejaktivnější jezdec a Jan Bárta ovládl dvě vrchařské prémie.

Dojezd 2. etapy Okolo Slovenska ovlivnil pád. Otruba v úniku dne

Ve 180kilometrové druhé etapě závodu Okolo Slovenska 2.1 opět rozhodoval o vítězi hromadný dojezd. V něm udržel přední pozici německý jezdec Jannik Steimle před Peterem Saganem. Z úniku dne bral body na sprinterských prémiích Jakub Otruba a díky bonusovým vteřinám se posunul na 5. místo celkové klasifikace slovenské tour.

Publish modules to the "offcanvs" position.